سفربه تبریز تاریخی و معرفی چندمود از جاهای دیدنی تبریز

جاذبه های تبریز تاریخی:

شواهد کتاب مقدس نشان می دهد که رودخانه آجیچای در حال بیرون رفتن از باغ عدن است که تبریز را در دروازه بهشت ​​قرار می دهد. میراث تاریخی بین تبریز ، میراث تاریخی تبریز و درخت خانوادگی جاده ابریشم از بازار پر جنب و جوش آن بیشتر دیده می شود ، و نه یکی از بهترین های جهان. این شهر پراکنده ، غنی از فرهنگ آذری ، با تابلو فرش های معروف ، آموزگاری ، عشق به موسیقی و پیوندهای حمل و نقل عالی ، معرفی کاملی برای ایران است. در یک فلات مرتفع بین دریاچه ارومیه و کوه مرتفع کوه سهند واقع شده و با تپه های فرسوده احاطه شده است. تبریز تابستانهای خفیف تری نسبت به شهرهای شرقی دارد ، هرچند زمستان های آن بسیار زیاد است. در اینجا برخی از دیدنی ترین مکان های تبریز آورده شده است:

ngcb13تبریز دیدنی

بازار بزرگ تبریز:

بازار باشکوه و بادگیر تبریز که در فهرست یونسکو قرار دارد و یکی از جاهای دیدنی و جذاب تبریز به حساب میآید ، حدود 7 کیلومتر مربع است و دارای 24 مسافرخانه (مجموعه ای از اتاق های مرتب شده در حیاط) و 22 ساعت چشمگیر (اتاق های گنبدی) است. . ساخت و ساز از هزاره پیش آغاز شد ، اگرچه بیشتر قوس های آجری زیبا به قرن 15 باز می گردد. پنهان کردن در پشت فروشگاه های بی گناه به طرز شگفت آور آسان است ، اما افتتاح بازار فردوسی یک نقطه ورود خوب است. نگاهی به ایستگاه GPS واقع در زیر دفتر گردشگری بیندازید ، سپس به سمت نزدیکترین جاده بروید.


بسته به اندازه و نوع گره ، فرش های مختلفی وجود دارد. بازار امیر با طلا و جواهرات درست پشت میز اطلاعات گردشگری است. بازار ادویه جات دارای چندین فروشگاه است که داروهای گیاهی ، حنا و رایحه های طبیعی را می فروشند. یک زن و شوهر در مغازه های کلاه (در بازار کلاهدوزان) حوله های سنتی (کلاه های آذری) ساخته شده از پشم قوی را می فروشند. رشته های دیگر در زمینه چرم ، نقره و مس ، مقالات عمومی خانگی و میوه و سبزیجات تخصص دارند.

موزه آذربایجان:

ورودی موزه یک پرتال آجری عالی با درهای چوبی بزرگ است که توسط دو قوچ سنگی محافظت شده است. نمایشگاه های موجود در طبقه همکف شامل یافته هایی از حسنلو (شهری عصر آهن است که بیش از 4000 سال از آن ارگ بوده است) ، کلاه ایمنی مس 3000 ساله و کیف های دستی جالب از هزاره سوم قبل از میلاد. در نزدیکی کرمان ، آنها نمادی از ثروت هستند که زمانی توسط خزانه داران استانی نگهداری می شدند.

این زیرزمین شامل تمثیل مجسمه سازی قدرتمند و نگران کننده احمد حسین از زندگی و جنگ است. در طبقه فوقانی بازسازی فرش معروف اردبیل وجود دارد که به نظر می رسد یکی از بهترین ساخته های تا کنون است و همین امر این مکان را به یکی از جاذبه های مهم تبریزتبدیل کرده است. اصل به زیبایی در موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن به نمایش در آمده است.

مقبره شاعران(از دیگر مکانهای دیدنی تبریز):


شعر استاد شهریار ظاهراً یادبودی برای مزار شاعران مدرن مدرن است. قوس های بتونی زاویه ای و به هم پیوسته در جنوب استخر بازتاب بهتر دیده می شوند. همچنین ادای احترام به بیش از 400 دانشمند دیگر که قبرهای آنها هنگام زلزله های مختلف در شهر گم شده اند.


منبع:سفربه(safarb.com)

لینکهای کوتاه شده این مطلب:

http://i56.ir/83241

http://fi9.ir/2iim42/ 0 نظر / 119 بازدید